JUDr. Petr Pospíšil
advokátní kancelář

BRNO

Kalvodova 1
602 00 Brno


ROZHODCOVSKÁ
ČINNOST

ENGLISH VERSION

Introduction
Legal services
Portfolios
Map
Contact
x
.
AktuálněINFORMACE PRO KLIENTY


FUNGOVÁNÍ AK ZA KORONAVIROVÉ EPIDEMIE

I během nynějších protikoronavirových opatření je advokátní kancelář stále otevřena. V kanceláři je vždy přítomen alespoň jeden právník, se kterým je možno vaše záležitosti konzultovat osobně, samozřejmě při dodržení veškerých opatření nutných k omezení přenostu viru. V této situaci je velmi přínosná i naše velká jednací místnost, umožňující skutečně velké rozestupy. Ostatní se vám budou rádi věnovat prostřednictvím elektronického spojení v rámci práce z domova.
(22.3.2021)

PARKOVÁNÍ

Ujišťujeme klienty, že přestože se sídlo naší advokátní kanceláře nachází v centru města, doposud se ho žádné změny režimu parkování automobilů netýkají a parkování před kanceláří na ulici Kalvodové nebo na ulici Hroznové je stále bezproblémové.
(17.10.2019)

ZASTUPOVÁNÍ U ÚOHS

K již dlouhodobému zastupování před Nejvyšším soudem ČR a Ústavním soudem ČR připojujeme v poslední době i zastupování před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. V dané oblasti poskytujeme i právní poradenství a to v plném rozsahu úřadem řešené problematiky.
(16.11.2016)

NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK

Nový občanský zákoník a pro podnikatelskou sféru velmi důležitý Zákon o obchodních korporacích vstoupili v účinnost 1.1.2014. Pomáháme klientům zvládnout tento velký nápor a nabízíme přepracování vzorových smluv, tak aby odpovídaly nové právní úpravě. Zajišťujeme úpravu korporačních dokumentů společností s ručením omezeným a akciových společností, jichž se změny dotkly snad nejvíce. Poskytujeme komplexní právní poradenství ve věci změn, které přinesl nový občanský zákoník.
(29.9.2014)

ÚSPĚŠNÉ ZASTUPOVÁNÍ U NEJVYŠŠÍHO SOUDU
Jsme potěšeni, že můžeme našim klientům oznámit dosažení dalšího důležitého vítězství v řízeních před nejvyššími články soudního systému ČR. Přelomový judikát, který na základě našeho dovolání vydal Nejvyšší soud ČR, je možno zhlédnout na adrese:
http://www.nsoud.cz/Judikatura/judikatura_ns.nsf/WebSearch/
289B9E946DECF594C1257A4E00654AED?openDocument&Highlight=0
,
Tento úspěch ve sporu s velkou nadnárodní společností je o to cennější, že jde o rozhodnutí v oblasti dosud předchozími rozhodnutími Nejvyššího soudu ČR neřešené.
(24.05.2012)OZNÁMENÍ O PŘESTĚHOVÁNÍ BRNĚNSKÉ KANCELÁŘE
Od počátku listopadu je naše advokátní kancelář umístěna v čerstvě rekonstruovaných prostorách vily na adrese Brno, Kalvodova 1. Ulice Kalvodova se nachází na okraji centra nad brněnským výstavištěm. Cílem stěhování bylo zajistit našim klientům bezproblémové parkování v bezprostřední blízkosti kanceláře, což se beze zbytku podařilo. Ulice Kalvodova je přitom výborně dostupná nejen pro klienty cestující automobilem, ale i pro osoby využívající městskou hromadnou dopravu (tramvaj č. 1, zastávka Pisárky a trolejbus č. 38, zastávka Preslova). Na těchto stránkách naleznete rovněž mapku se zakreslením nového sídla a nejlepší přístupové cesty z ulice Hlinky i z D1.
(16.11.2011)
 Aktualizace 22.3.2021 Designed By: Misankar